Spotkanie grupy badawczej Belt and Road Research na Politechnice Poznańskiej

Posted on Posted in Konferencje i spotkania

15 czerwca odbyło się Interdyscyplinarne seminarium naukowe w języku angielskim na temat różnych zagadnień związanych z chińską inicjatywą Nowego Jedwabnego Szlaku. Prof. Jacek Żak zaprezentował problematykę związaną z wyzwaniami logistycznymi inicjatywy, natomiast członkowie zespołu Belt and Road Initiative Research Group zaprezentowali regionalne, globalne, finansowe i kolejowe aspekty Nowego Jedwabnego Szlaku. Słowo wstępne wygłosiła prof. Magdalena Wyrwicka – dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania.

Spotkanie było pierwszym z serii seminariów, które będą się odbywać co kwartał, których efektem będą raporty i materiały na temat Nowego Jedwabnego Szlaku
Seminarium zapoczątkowuje konsorcjum UAM, PP i UEP – umowa zostanie podpisana przez Rektorów trzech uniwersytetów.

W spotkaniu uczestniczyli: prof. UAM Radosław Fiedler i Przemysław Osiewicz dr Tomasz Brańka dr Rafał Wiśniewski lic Tadeusz Jarmołowicz , lic Sara i Paula Tomaszewskie z UAM;
dr Filip Kaczmarek oraz prof. dr hab. Piotr Banaszyk (kierownik Katedry Logistyki Międzynarodowej) z ramienia Uniwersytetu Ekonomicznego;
prof. Dariusz Bugajewski z Wydziału Matematyki i Informatyki;
goście z Tianjin University of Technology (ChRL) oraz prof. Jacek Żak z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.

fot. Michał Kosiński